TRY  
Türkçe  
 

Pamukkale Efes Turları

Bodrum Efes Turu (2021 Fiyatlar, Meryem Ana Evi, T)

 

Son Güncelleme 10 mayıs 2021

Efes, Bodrum‘un yaklaşık 170 km. kuzeyinde yer alıyor ve yine son yıllarda Bodrum çıkışlı günübirlik gezi turları arasında popüler olanlardan birisi konumunda. Günübirlik Bodrum Efes turu ile tatilinizde farklı bir deneyim yaşayabilir, dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Efes Antik kentiniMeryem Ana Evi‘ni ve Selçuk beldesini gezip görebilirsiniz.


 

Tipik Bodrum Efes Turu

Bodrum’dan günübirlik Efes turuna katılacaklar sabah erken saatte otellerinden veya yazlıklarından alınıyor ve klimalı otobüslerle Efes’e yolculuk başlıyor.

Yolculuk yaklaşık 2 buçuk saat sürüyor ve yolculuk süresince ayrıca güzel bir restoranda kahvaltı molası veriliyor.


Sabah 10:30-11:00 arası Efes’e varıyorsunuz ve turunuz başlıyor. Efes’in gezip görülecek yerlerini dolaşıyorsunuz. Bunlar arasında Artemis Tapınağı, Celsus Kütüphanesi, Meryem Ana Evi, Efes Amfi Tiyatro, İsa Bey Camii ve Yedi Uyurlar başta geliyor.

Öğlen vakti ise Selçuk’ta güzel bir restoranda öğlen yemeği veriliyor ve sonrasında turunuz Meryem Ana Evi olarak devam ediyor.

Meryem Ana Evi’ni ziyaret sonrasında ise tur bitiyor ve Bodrum’a dönüş yolculuğu başlıyor. Yaklaşık saat 19:30 gibi Bodrum’a ulaşıp otelinize bırakılıyorsunuz.

Burada özet olarak anlattığımız Efes turu programı acenteler bazında değişiklik gösterebiliyor.

Bodrum Efes Turu Rezervasyon

2021 sezonu başlamıtır görüşmek dileğiyle…

 

pamukkale turu

Alanyadan günübirlik Pamukkale turu 2021 uygun fiyatlarıyla

Bodrum Pamukkale tour is a perfect excursion that will help you to explore one of the most significant places of Turkey in a day: Pamukkale. A combination of the unique natural beauties and the historical and cultural wealthy background, it should be definitely visited when you are already in the boundaries of Turkey.Alanya'da Günübirlik Pamukkale Turu - AlanyaLovers

By getting from Bodrum to Pamukkale with us, you will be able the solve the mystery behind the white mountains, you will be able to learn the striking information about the civilizations that has been lived there, and you will have a chance to improve the health of your skin thanks to the thermal waters of Pamukkale.

If you are already excited, we recommend you to keep reading; thus, you will learn the details about our Pamukkale tour.

Pamukkale'de Gezilecek Yerler

  1. Pamukkale termal sular konusunda da bir hayat kaynağıdır. Özellikle Pamukkale travertenlerine çok yakın beldeler Karahayıt ve Gölemezli’deki şifalı sular pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Termal oteller konusunda da Pamukkale harika otellere sahiptir. Bunu da değerlendirebilirsiniz.
  2. Pamukkale doğal güzellikler cennetidir. Pek çok göl ve mağarayı görme şansınız olacaktır. Bunlar arasında Kaklık Mağarası, Keloğlan Mağarası, Kartal Gölü ve Acıgöl bulunmaktadır.
  3. Pamukkale doğal güzellikler dışında pek çok antik kenti de içinde barındırmaktadır. Bunlardan en önemlisi Hierapolis Antik Kenti’dir. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bu eşsiz tarihi kent Bergama Krallığı’ndan günümüze miras kalmıştır. Zamanında bu antik kent de şifalı sularla tedavi amaçlı kullanılmıştır.
  4. Pamukkale’de bulunan ve mutlaka gezmeniz gereken bir diğer antik kent ise Leodikya Antik Kenti’dir. En eski ticaret noktalarından biri olan bu antik kent Denizli’nin şirin köyü Eskihisar’da bulunmaktadır.
  5. Pamukkale’de en çok ziyaretçi alan ve mutlaka görmeniz gereken doğal güzelliklerden biri de Yeşildere Şelalesi’dir. Eşsiz bir şelale görüntüsü, sonra şelalenin dinlendirici sesi eşliğinde mest olacaksınız. Belki şelalenin yanında bulunan alabalık restoranlarında balık yemek istersiniz.
  6. Denizli tekstil konusunda oldukça gelişmiş bir şehirdir. Pamukkale’ye gelmişken şehir merkezine uğrayıp hem kenti keşfedebilir hem de dilediğinizce tekstil alışverişi yapabilirsiniz.

Pamukkale son derece turistik bir yerdir ve bu özelliği ile turizm konusunda herkese büyük rahatlık sağlar. Pamukkale'de gezilecek yerleri kolaylıkla gezebilirsiniz ve yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz. Pamukkale turları ile Ege mutfağının bilindik lezzetlerini yiyebilir ya da Denizli'ye özgü lezzetlerin tadına bakma şansı bulabilirsiniz. Ovmaç çorbası, kedi börülcesi, kumbar dolması ve patlıcan yemeklerinin tadı damağınızda kalacak. 

Pamukkale turları ile doğal güzelliklere doyacağınız, antik kentleri tarihi yapıları gezip görebileceğiniz harika bir tatil hayal ediyorsanız üstelik erken rezervasyon fırsatlarından yararlanıp ekonomik bir tatil organize etmek   istiyorsanız bu tur tam size göre. İzmir Çıkışlı Pamukkale Turu Günübirlik -Pamukkale Turları Günübirlik Pamukkale Turu Günlük tur

 

Ödeme Yöntemleri
https://www.bodrumviptransfer.info/ © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır -