TRY  
Türkçe  
 

Yalıkavak transfer

Yayınlanma Tarihi: 15/02/2022

Yalıkavak, Bodrum yarımadasının kuzeybatı ucunda bulunmakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 18 km. uzaklıkta yer almakta. Popüler bir tatil merkezi olan Yalıkavak, yel değirmenleri, balı, süngeri ve narenciyesiyle ünlü. Geçmiş dönemde en ünlü sünger avcıları Yalıkavak’tan çıkmış. Ayrıca Bodrum‘daki büyük ve önemli marinalardan birisine de ev sahipliği yapan Yalıkavak, son yıllarda açılan turizm tesisleri, temiz koyları ve doğasıyla Bodrum yarımadasının önemli turizm merkezlerden birisi konumunda.

 

“Sahildeki kavak” anlamına gelen Yalıkavak, manasının aksine adını yöredeki meşe ağaçlarından almış. Beldenin en çekici yanlarından birisi de bölgedeki antik yapıların restorasyonu sonucu kullanılır hale getirilmiş olması.

Yalıkavak çevresinde yaşayan sanatçıların eserlerinin sergilendiği bir alana dönüştürülen eski su sarnıcı, bu yapıların en göze çarpanıdır. Diğer bir örnek ise hediyelik eşya dükkanına dönüştürülen eski bir zeytinyağı fabrikası.

Yalıkavak Gezilecek Yerler, Aktiviteler

Yalıkavak koyu, plajı, Su Sporları

Yalıkavak’ta denize girmek ve güneşlenmek için güzel plajlar mevcuttur. Yalıkavak Halk Plajı‘nda ücretsiz olarak denize girebilirsiniz. Aynı zamanda bölgenin doğal güzellikleri de ziyaretçileri büyülemekte.

Pafla Koyu, Tilkicik Koyu ve Ağaçbaşı Koyu görülmeye değer.Yalıkavak, aynı zamanda çok rüzgar alan bir bölge olmasıyla birlikte Bodrum yarımadasının popüler sörf merkezlerinin başında geliyor.

 

Pirates Inn Cactus Aquapark

Pirates Inn Cactus Aquapark su parkı, yazın sıcak günlerinde aileniz, çocuklarınız ve arkadaşlarınızla, birbirinden eğlenceli ve heyecan dolu aktiviteler ile bütün gününüzü sıkılmadan geçirebileceğiniz bir eğlence merkezi. Tilkicik Koyu’nda bulunan ve 4.500 metrekarelik bir alanı kaplayan su parkında. 9 farklı slayt, güvenli çocuk oyun havuzu, yüzme havuzu, havuz oyunları, aerobik ve animasyon gibi etkinlikler ile güneşlenme terasları bulunmakta.

Ayrıca su parkında bulunan, toplam 534 metre su kaydırağı üzerinde Navigatour isimli aktivite ile suyun gücünü, karanlık delikteki doğal ışık efektlerini ve kendinizi üçüncü kattan dalga havuzuna bırakmanın heyecanını yaşayacaksınız.

Açılış saatleri: 01 Haziran-30 Eylül arası, 10:30 ile 18:00 saatleri arası açık

Yel Değirmenleri

Yalıkavak sırtlarında hakim tepelerde ve sahilde bulunan yel değirmenleri de yine Yalıkavak’ta gezip görülmeye değer yerler arasında popüler olanlardan.

 

Burada bulunan çok sayıdaki tarihi yel değirmenleri, beldenin ne kadar rüzgar aldığının bir göstergesi.

Yakın Köyler

Yalıkavak civarında bulunan Sandima Köyü, yıkık dökük taş evlerin bulunduğu ve daha çok doğa yürüyüşleri için tercih edilen noktalardan birisi.

Yine Geriş köyü de, muhteşem manzarası ve harika mimariye sahip evleriyle görülmeye değer.

Yalıkavak Marina 

Yalıkavak Marina, içerisinde barındırdığı şık mağaza ve butikleri, gurme restoranları, barları, kafeleri, kulüpleri, Yalıkavak Marina® Beach Otel ve Yalıkavak Marina® Boutique Otel ile Ege ve Akdeniz’in en prestijli Marinaları arasında ilk sıralarda geliyor.

Son Haberler

Yaliçiftlik transfer

Hem Bodrum‘a yakın olsun, hem de dışında olsun ama da köy olsun. Bir de pırıl pırıl denizi ...

Devamını oku

Bodrum merkez

Bodrum Kent Merkezi tatil ve gezi rehberi sayfamızda, Bodrum merkezinde gezilecek yerler, aktiviteler, plajlar, ye...

Devamını oku

Gümbet transfer

Bodrum’un popüler tatil beldesi Gümbet tatil ve gezi rehberi sayfamızda, Gümbet’te...

Devamını oku

Torba transfer

Bodrum’un popüler tatil beldesi Torba tatil ve gezi rehberi sayfamızda, Torba’da gezilecek y...

Devamını oku

Turgutreis transfer

Bodrum’un popüler tatil beldesi Turgutreis tatil ve gezi rehberi sayfamızda, Turgutreis’te g...

Devamını oku
Ödeme Yöntemleri
https://www.bodrumviptransfer.info/ © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır -