TRY  
Türkçe  
 

ŞEHİR TURU

 

 

Bodrum kent merkezi gezilecek yerler

Bodrum Kent merkezi‘nde; İskele Meydanı‘ndan başlayan ve Kumbahçe mahallesinin sonuna kadar devam eden Cumhuriyet caddesi, ayrıca Banka Sokak ve sahile doğru Bodrum MarinaBodrum Kalesi ve Bodrum Kalesi’nin arka tarafında bulunan Bodrum Tekilacılar Sokağı ilk göze çarpan yerlerden.

Bodrum Kalesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen yerlerin başta geliyor. Bodrum’un merkezinde yer alan 15’inci yüzyıla ait tarihi Bodrum Kalesi’ne çıktığınızda Bodrum’un tüm güzellikleri ve eşsiz manzarası ayaklarınızın altında. Bodrum Kalesi içinde yer alan ve alanında dünyanın en büyük ve önemli müzesi olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi de ziyaretçilerine unutulmaz bir kültür aktivitesi sunmakta.

Ayrıca, dünyanın yedi harikasından birisi olarak ün yapmış olan Bodrum Mausoleion, Bodrum-Turgutreis yolu üzerinde yer alan Antik Tiyatro ve yamacında bulunan Kaya Mezarları, Bodrum merkezinin batı tarafında yer alan Myndos Kapısı, marinanın kuzey batı tarafında bulunan Osmanlı Tersanesi ve Bodrum-Gümbet koylarına hakim bir tepede bulunan Bodrum Yel Değirmenleri, Bodrum’da görülmeye değer diğer önemli yerlerdendir. Ayrıca Zeki Müren‘in vefatından sonra müze haline getirilen evini de ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Kalesi

 

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Mausoleion

 

 

 

Bodrum Deniz Müzesi – Bodrum merkez

 

 

Bodrum Antik Tiyatro

BODRUM YEL DEĞİRMENLERİ

Bodrum Yel Değirmenleri (Nerede? Nasıl Gidilir? Aktiviteler)

 

Zeki Müren Sanat Müzesi – Bodrum merkez

 

MYDOS KAPISI

Myndos Kapısı BODRUM | 28 Mart 2021 - YouTube

 

 

Ödeme Yöntemleri
https://www.bodrumviptransfer.info/ © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır -