TRY  
Türkçe  
 

Gümüşlük Transfer

Yayınlanma Tarihi: 15/02/2022

Gümüşlük Transfer

Gümüşlük transfer

hizmetlerimizden yararlanan konuklarımız yaklaşık olarak 1 saat 10 dakika araçlarımızda seyahat etmektedirler. Milas Bodrum Havalimanı ile Gümüşlük

mahallesi arası 60 kilometre mesafededir. Bilindiği üzere Gümüşlük ulaşım güzergahı olarak iki adet alternatif bulunmaktadır. Birinci alternatif Torba, Türkbükü,

Gündoğan, Yalıkavak üzerinden Gümüşlük'e ulaşmak iken bir diğer güzergah ise Torba, Bodrum, Gümbet, Bitez, Ortakent, Gürece üzerinden gidilerek Dereköy

kavşağından sağa girilerek gidilen güzergahtır. Sizler için bölgede minimum 8  yıl tüm yetki belgelerine sahip araç kullanan kaptanlarımız sizleri en rahat ettirecek güzergahı seyahatiniz esnasında belirleyecektir.

 

Gümüşlük, Bodrum yarımadasının batı ucunda year almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 22 km. uzaklıkta yer almakta. Berrak denizi ve taze balığı ile ünlü olan Gümüşlük,bodrum yarımadasının popüler tatil beldelerinden birisi. Sakinliği ve kentleşmeden korunmuş olması sebebiyle huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için de ideal bir tatil beldesi.

Gümüşlük, Bodrum’un en güzel koylarına sahip olmasıyla biliniyor. Antik çağdaki Myndos kenti üzerine kurulmuş olan Gümüşlük, döneminde Myndos’un bağımsız olarak para bastırmış olması ve bölge halkının yörede bulduğu gümüş paralardan dolayı bölgeden bir gümüş madeni olabileceğine inanılmış ve bu sebeple beldeye Gümüşlük denilmiş.

Gümüşlük, aynı zamanda Bodrum yarımadasındaki son yıllarda artan kentleşmeye karşı kendini koruyabilmiş sayılı yerlerden birisi konumunda. Gün batımında ise Gümüşlük’te manzara muhteşem. Hediyelik dükkanlarında da maketlerini göreceğiniz yel değirmenleri de Gümüşlüğün simgesi.

Gümüşlük Gezilecek Yerler, Aktiviteler

Gümüşlük koyu, plajı, Su Sporları

Gümüşlük plajı da, rüzgarlara karşı korunmalı bir konumda olması sebebiyle günün her saatinde yüzmek için elverişli durumda.

 

Doğa Sporları

Gümüşlük, aynı zamanda doğa sporu tutkunları için de ideal bir konumda. Özellikle doğa yürüyüşü ve trekking için güzel parkurlara sahip. Gümüşlük limanından Bayraktepe’ye çıktığınızda, altınızda muhteşem Gümüşlük ve Tavşan Adası manzarası ile birlikte Gümüşlükte güzel bir doğa yürüyüşü aktivitesi yapabilirsiniz.

Tavşan Adası

Tavşan Adası, diğer adıyla Asar Adası buranın en güzel yerlerinden. Gümüşlük kıyısının hemen yanında bulunan Tavşan Adası’na kıyıdan kumlar üzerinden yürüyerek gidilebilmekte.

Ziyaretçiler bu şeridi kullanarak karadan adaya yürüyebiliyorlar. Doğa sporları sevenler için güzel bir yürüyüş imkanı. Aynı zamanda adanın tepesindeki manzara muhteşem. Tavşan adasını karaya bağlayan eski limanın sular altındaki kalıntılarını yer yer görmek mümkün. 

Kiliseler

Gümüşlük’te eskiden günümüze kalan iki kilise bulunuyor. Sanat Galerisi olarak da kullanılan Eklisia Kilisesi, çeşitli performans etkinliklerine ve konserlere ev sahipliği yapıyor.

Çok güzel bir mimariye sahip evleri, şirin balık restoranları ve şu anda bir sanat galerisi olarak kullanılan Eklisia Kilisesi, Gümüşlüğe gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

İlk defa 2004 yılında yapılan ve her yıl Ağutos ve Eylül arasını kapsayan bir dönemde düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Gümüşlük’ün en önemli kültürel etkinliklerinden birisi.

 

 

Gümüşlük tatilinizde, her yıl yazın en güzel akşamlarında klasik müzikseverlerle buluşmaya devam eden festivale katılıp, Bodrum’da klasik müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Günübirlik Tekne Turları

Gümüşlük’ten çevre koylara düzenlenen tekne turları da Gümüşlük’te yapılacak güzel aktivitelerden.

Son Haberler

Yaliçiftlik transfer

Hem Bodrum‘a yakın olsun, hem de dışında olsun ama da köy olsun. Bir de pırıl pırıl denizi ...

Devamını oku

Bodrum merkez

Bodrum Kent Merkezi tatil ve gezi rehberi sayfamızda, Bodrum merkezinde gezilecek yerler, aktiviteler, plajlar, ye...

Devamını oku

Gümbet transfer

Bodrum’un popüler tatil beldesi Gümbet tatil ve gezi rehberi sayfamızda, Gümbet’te...

Devamını oku

Torba transfer

Bodrum’un popüler tatil beldesi Torba tatil ve gezi rehberi sayfamızda, Torba’da gezilecek y...

Devamını oku

Turgutreis transfer

Bodrum’un popüler tatil beldesi Turgutreis tatil ve gezi rehberi sayfamızda, Turgutreis’te g...

Devamını oku
Ödeme Yöntemleri
https://www.bodrumviptransfer.info/ © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır -